– dobré ubytování za přijatelné ceny –
Jazyk:

Vyhořelý srub Burda, Tisovec - sedlo Burda

Upozornění: Inzerát není aktuální! Prohlížíte si záznam v archivu.

Inzerát je zde ponechán z historických důvodů. Veškeré údaje v něm uvedené byly platné ke dni poslední aktualizace (viz níže), nyní se mohou výrazně lišit. Kontaktní údaje jsou z důvodu ochrany osobních údajů skryté. Nadále však máte možnost využívat zdejších recenzí.

95 % (3)

Vyhořelý srub Burda (1.008 m), Tisovec - sedlo Burda

Vyhořelý srub Burda [Zvětšit - nové okno]
15 0
Umístění: Mimo civilizaci v sedle Burda v areálu bývalého lomu, přímo v Národním parku Muráňská planina, na hlavní turistické trase (červená značka). Sedlo Burda se nachází pod Fabovou hoľou a odděluje Horný Gemer od Horehronia. Sedlo Burda je důležitou křižovatkou turistických tras (Rudná a Huculská magistrála), přes sedlo prochází i cyklotrasy. Okolí je vhodné i pro výlety na koních a v zimě pro turistiku na lyžích či sněžnicích. Sedlo Zbojská (vlak, autobus) 6,5 km.
Ubytování: Tento inzerát je neaktuální, zobrazuje info o srubu Burda, který 02.11.2012 zcela vyhořel! Informace o nové chatě Burda najdete na www.levneubytovani.net/ubytovani/zrub-burda/. Dřevěný srub (chata) s noclehárnou v podkroví pro 15 lidí. K dispozici je několik matrací a dřevěná podlaha (nutné jsou vlastní spacáky a karimatky). V přízemí chaty je společenská místnost s bufetem (několik jednoduchých jídel, alko a nealko nápoje) a litinovou pecí krbového typu (možnost vaření). Zdroj vody je cca 10 minut od chaty. V chatě není elektřina ani mobilní signál. Dřevěnice je v provozu celoročně, v letní sezóně (měsíce 06-08) je otevřená denně non-stop, mimo letní sezónu zpravidla jen o víkendech a pro dopředu ohlášené skupiny 5 a více osob (pro větší skupiny je možné dohodnout ubytování i mimo víkend).
Cena: Celoročně: 3 EUR/os/noc, značkaři turistických cest a stráž přírody zdarma. Cena je konečná (rekreační poplatek se neplatí).
Adresa: Srub Burda (zrub Burda, turistická chata Burda), Tisovec - sedlo Burda. Správce chaty: Zdeno Pochop. Provozovatel: Salaš Zbojská.
Poznámky: Foto: Hiking.sk (Juraj Mucha a Tomáš Trstenský)
Aktualizace:

Názory na ubytování

Máte s tímto ubytováním nějakou zkušenost?
Podělte se, prosím, s ostatními o své zážitky.

O Váš názor velmi stojíme a pomůžete tím mnoha dalším lidem!

Před vložením recenze se však musíte přihlásit.

Vkládání recenzí umožňujeme jen registrovaným uživatelům z důvodu zajištění důvěryhodnosti informací. Prosíme o pochopení.

(6. 11. 2012, 11.48)
Toto je skutečně velmi smutné. Přišlo to zrovna ve chvíli, kdy jsem dokončoval svoji stránku o Muráňské planině, kde mám ještě zachyceny usměvavé hospodáře na Burdě: DuseKarpat.cz.

Podrobější informace o této události najdete na webu Teraz.sk nebo na diskuzi na Hiking.sk.

Oceňuji, že se chtějí majitelé pustit do stavby nové chaty. Držím jim palce, ať to vše zvládnou a nenechají se odradit!
100 % (2. 11. 2012, 21.47)
S ľútosťou oznamujem, že Zrub Burda zhorel 2. novembra 2012. :-(
90 % (21. 4. 2012, 14.02)
S ubytováním nemám zatím bohužel žádnou zkušenost, i když nocování v těchto místech mě velmi láká. Kolem tohoto místa jsme projížděli dvakrát na kole na konci srpna 2011. Poprvé poměrně brzy dopoledne bylo ještě zavřeno. Další den odpoledne již byla salaš otevřená, a tak jsme s návštěvou neváhali. Kofola po náročném výjezdu padla vhod. Z teplých jídel nám paní mohla nabídnout jen kyselicu se zde pěstovanými bylinkami. Byla skutečně výborná. Paní správcová má i širokou nabídku domácích čajů. Prostředí je hezké jak venku na zahrádce, tak v útulném interiéru. Podle ohlasů, které jsem slyšel, se stává, že dřevěnice bývá občas zavřená. Rozhodně se tedy na ubytování nespoléhejte až na poslední chvíli, ale domluvte si jej předem.

Lokalizace ubytování

Ubytování na mapě

Přepnout mapu: OpenStreetMap | Google + StreetView
Mapa se načítá...
Mapa se načítá...
Z:   Do: Vyhořelý srub Burda, Tisovec - sedlo Burda
Zahrnout placené silnice: ano ne
Street View se načítá...

Nastavení cookies pro LevneUbytovani.net

Pro vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam používáme soubory cookies a jiné technické nástroje.

Nastavit volby