– dobré ubytování za přijatelné ceny –
Jazyk:

Penzion Selská chalupa, Stachy - Zadov

Upozornění: Inzerát není aktuální! Prohlížíte si záznam v archivu.

Inzerát je zde ponechán z historických důvodů. Veškeré údaje v něm uvedené byly platné ke dni poslední aktualizace (viz níže), nyní se mohou výrazně lišit. Kontaktní údaje jsou z důvodu ochrany osobních údajů skryté. Nadále však máte možnost využívat zdejších recenzí.

86 % (10)

Penzion Selská chalupa (950 m), Stachy - Zadov

Penzion Selská chalupa [Zvětšit - nové okno]
40 0
Umístění: Na samotě Lesní chalupy v šumavské obci Stachy, v pásmu CHKO Šumava v nadmořské výšce 950 m. V blízkosti je lyžařské centrum Kobyla - Zadov (450 m) a malá ekofarma. Autobusová zastávka Churáňov 500 m. Okolí je v létě vhodné na cykloturistiku, v zimě na běžky (přímo od chalupy vedou krásné trasy). Penzion je u lesa (sběr hub či borůvek).
Ubytování: Statek z poloviny 19. století přestavený na penzion s deseti 2- až 5-lůžkovými pokoji. Pokoje jsou stylově vybaveny, mají vlastní soc. zařízení a wifi. Součástí penzionu je společenská místnost a dětský koutek. Veliká zahrada s venkovním posezením, grilem, dětskými houpačkami, pískovištěm, trampolínou. Penzion nabízí wellness služby (sauna a vířivý bazén), společenské hry a hry Wii, úschovnu kol a lyží. V penzionu je kamenná restaurace s krbem, plazmovou televizí a wifi (možnost snídaní nebo polopenze). Možnost uspořádání svateb, firemních a společenských akcí.
Cena: Hlavní sezona (1.7.-30.9., 1.12.-31.3.): s polopenzí 495 Kč/os/noc (dítě 2-6 let 345 Kč/noc, 6-13 let 425 Kč/noc), se snídaní 455 Kč/os/noc (dítě 2-6 let 305 Kč/noc, dítě 6-13 let 375 Kč/noc). Mimosezona: s polopenzí 460 Kč/os/noc (dítě 2-6 let 330 Kč/noc, 6-13 let 410 Kč/noc), se snídaní 430 Kč/os/noc (dítě 2-6 let 300 Kč/noc, dítě 6-13 let 370 Kč/noc). Dítě do 2 let zdarma. Pes 80 Kč/noc. Při pobytu jen na 1 noc +50 Kč/os. Ceny jsou konečené (včetně DPH i rekreačního poplatku).
Adresa: Penzion Selská chalupa (statek Selská chalupa), Roman Lázinka, Lesní Chalupy 159, 384 73 Stachy - Zadov
Aktualizace:

Názory na ubytování

Máte s tímto ubytováním nějakou zkušenost?
Podělte se, prosím, s ostatními o své zážitky.

O Váš názor velmi stojíme a pomůžete tím mnoha dalším lidem!

Před vložením recenze se však musíte přihlásit.

Vkládání recenzí umožňujeme jen registrovaným uživatelům z důvodu zajištění důvěryhodnosti informací. Prosíme o pochopení.

100 % (30. 6. 2014, 12.33)
Uživatel zde byl ubytován od 27. června 2014 do 29. června 2014.
celkově sem byl já i má rodina se všemi službami včetně stravování velmi spokojen,pro milovníky cykloturistiky ideální výchozí pozice pro nespočet výletů,samozřejmě i pro pěší tůry.Rád se do penzionu určitě vrátím,a to ještě letos.
100 % (26. 1. 2014, 11.22)
Uživatel zde byl ubytován od 18. ledna 2014 do 22. ledna 2014.
Mé hodnocení bude krátké a výstižné.Děkujeme paní Romaně a panu Vaškovi za útulné a čisté ubytování,vynikající stravu a v neposlední řadě za jejich přirozenou ochotu a vstřícnost.Pro rodiny s dětmi mohu jedině doporučit!
50 % (22. 1. 2013, 00.03)
Uživatel zde byl ubytován od 12. ledna 2013 do 19. ledna 2013.
Ráda bych se podělila o dojmy ze Selské chalupy. Nevěřila jsem jedinné negativní recenzi, která je zde uvedena a musím konstatovat, že na ní pravdivé něco je. Já osobně jsem z chalupy byla dost zklamaná a už bych tam znovu určitě nejela. Z webových stránek jsem byla nadšená, ale po příjezdu ze mne nadšení ihned opadlo. Chalupa je umístěna na konci světa, v létě to určitě vadit nebude, ale v zimě, když napadne hodně sněhu, tak opravdu žádná sranda. Nikam odtamtud není skoro kam jít a všude musíte jezdit autem. Jediná procházka na Zadov k lyžařským vlekům, ale cestu si musíte sami prošlapat, protože cesta upravována není. Selskou chalupu vlastní majitelka, která sídlí v Příbrami a dost z její strany vázne komunikace s personálem, který zajišťuje chod chalupy. Jsou to mladí lidé, kteří se o vše starají, jsou moc vstřícní, snaží se ve všem vyhovět, ale bohužel jim to kazí paní majitelka. Všechny problémy, které vznikají vinnou majitelky bohužel hážou špatné světlo na ně (např. došlo točené pivo, protože ho paní majitelka nezajistila). Interiér chalupy není špatný, ale je vidět, že to dělal někdo, kdo u toho vůbec nepřemýšlel, plno věcí není uděláno prakticky a pro potřeby ubytovaných. Ve spoustě pokojích, máte jen jedno střešní okno, které nejde otevřít, když napadne více sněhu a v pokoji je tma, tak jste tam jak v kopce. Tuto chalupu jsme si vybrali pro její nízkou cenu, ale myslím, že je lepší si příště připlatit a jet někam, kde bude člověk spokojený.
100 % (21. 1. 2013, 17.36)
Uživatel zde byl ubytován od 18. ledna 2013 do 20. ledna 2013.
Super penzion pro lidi, kteří očekávají útulné a čisté ubytování, maximálně ochotný personál a domácí stravu. Na víkend jsme jeli i s našim dvouletým synem a měli jsme obavy, jak to tam ten náš lump zvládne, ale díky mladé rodině, která se o penzion stará, jsme se během pár minut začali cítit opravdu jako doma. Jídlo bylo moc dobré a když jsme k snídani krom jiného dostali čerstvě upečený domácí chleba a vánočku, tak to už jsme opravdu koukali:) Navštivili jsme hodně penzionů tohoto typu, ale tenhle asi vítězí a jsme rozhodnutý ho zkusit i v létě. Musim i napsat, že mě dost vytočil komentář pani Šípové, ale tam asi nebude úplně problém v pensionu Selská chalupa!
100 % (9. 9. 2012, 09.04)
Uživatel zde byl ubytován od 1. září 2012 do 8. září 2012.
Přidáváme se k předchozímu hodnocení rodiny Mayerových - jestli něco zásadně ovlivní dojem na dovolené v penzionu, tak je to chování lidí, kteří v něm pracují. Se dvěma malými dětmi má člověk různé nečekané potřeby a jak u paní Řezníčkové, tak u pana Pazderníka nebyl nikdy problém. Večeře i snídaně se dají nejlíp popsat jako domácí strava - taková, jakou byste si připravili sami doma. Sice bez výběru z menu, ale moc dobrá. Díky malým synům paní Řezníčkové bylo u večeře vždycky veselo a starší dcera si navíc měla s kým celý týden hrát v klubovně, což většina rodičů jako my na dovolené celkem ocení. Jinak vše, co bylo napsané v nabídce ve které jsme pobyt kupovali, bylo ze strany penzionu v pořádku, pokoje i koupelna čisté, takže za nás pobyt na Selské chalupě (minimálně se stejným personálem) rozhodně můžeme rodinám s dětmi doporučit.
100 % (8. 9. 2012, 10.17)
Uživatel zde byl ubytován od 1. září 2012 do 7. září 2012.
Dobrý den, > > takhle skvělé ubytování už jsme dlouho neměli, můžeme jen a jen vyzdvihnout > přátelské, velice obětavé a vstřícné chování paní Řezníčkové a pana Pazderníka. > Všechny služby včetně polopenze výrazně překonaly naše očekávání. Pro tento > personál nebylo jakékoliv naše přání nejmenším problémem. Můžeme jen a jen > doporučit! > > PS: paní Šípová, vzhledem k náplni svého povolání jsem služebně procestoval > velkou část Evropy, a jídlo o kterém píšete ve svém komentáři jsem bohužel občas > zažil i ve známých hotelech, nikoliv v Selské chalupě. Chápu, pokud > trávíte své dovolené v pěti a více hvězdičkových hotelech, že jste možná byla > mírně překvapena, ale dle našeho názoru služby v Selské chalupě výrazně > překračují standard svého druhu. > > S pozdravem, > > Mayerovi
100 % (25. 6. 2012, 22.41)
Uživatel zde byl ubytován od 18. června 2012 do 21. června 2012.
Dovolenou na Selské chalupě jsme si s přítelem opravdu užili:-) Interiér chalupy je příjemný a všudy přítomné dřevo doopravdy \"hřeje\". Personál byl velice vstřícný a dokonce nám nachvíli zapůjčil notebook, abychom si mohli najít vhodné autobusové spoje. Pokoje byl slunné a příjemné, relaxační místnost s vířivkou a saunou byla vždy perfektně prohřátá a krásně voněla. Jídlo bylo dobré, někdy povedenější (doufejte ve vepřo-knedlo-zelo:-) někdy si se však i zkušená kuchařka/kuchař utne. Okolní lesy jsou protkány turistickými stezkami a každy den jsme měli nabytý turistický program. Chaloupku vřele doporučuji, po mnoha dovolených strávených v 3a4-hvězdičkových hotelých, kde se stydíte jít večer rozcuchání na večeři jsem zda strávila několik příjemných dní v příjemné společnosti. P.S. večeři můžete vyskákat na velké trampolíně:-)
100 % (19. 6. 2012, 21.04)
Uživatel zde byl ubytován od 27. dubna 2012 do 30. dubna 2012.
Za nás velká spokojenost,ubytování příjemné,žádný luxus,ale to jsme ani od selské chalupy nečekali. Kuchyně domácí,personál maximálně vstřícný a ochotný, ve všem nám vyhověl. Nádherné okolí a místo pro relaxaci, a úžasný dvorek vhodný pro děti i dospělé ;)
100 % (19. 6. 2012, 20.49)
Uživatel zde byl ubytován od 27. dubna 2012 do 30. dubna 2012.
Za nás velká spokojenost,ubytování příjemné,žádný luxus,ale to jsme ani od selské chalupy nečekali. Kuchyně domácí,personál maximálně vstřícný a ochotný, ve všem nám vyhověl. Nádherné okolí a místo pro relaxaci, a úžasný dvorek vhodný pro děti i dospělé ;)
10 % (4. 6. 2012, 13.48)
Uživatel zde byl ubytován od 31. května 2012 do 1. června 2012.
Bohužel, naprostá nespokojenost. To co nabízejí neodpovídá realitě. Pokud se nám něco nelíbilo, řekli jsme to hned na místě, nic se neřešilo, jelikož majitelé nebyli přítomni a zaměstnanci s tím nic dělat nemohou. Jídlo byl úplný propadák, ubytování opravdu nic moc, jediné co za to stálo byla restaurace- alespoň pro oči.Podali jsme reklamaci,protože jsme hned druhý den ráno odjížděli nespokojení, samozřejmě se nic nevyřeší, zaplacená částka je jejich, že jsme tam nebyli čtyři dny, ale jen jednu noc, nikoho nezajímá. Povlečení na postelích vypadá jako by z té postele zrovna někdo vstal a jen se ustlalo, jeden malý ručníček zřejmě pro celý pobyt na osobu, ráno při snídani bych se styděla něco takového nabídnout i své rodině natož hostům v penzionu, káva i čaj v termosce vlažné , ale při řešení reklamace \\\"musely\\\" být horké, jelikož to bylo přece v termosce. Prostě do Selské chalupy již nikdy více, nikomu nedoporučuji.

Lokalizace ubytování

Ubytování na mapě

Přepnout mapu: OpenStreetMap | Google + StreetView
Mapa se načítá...
Mapa se načítá...
Z:   Do: Penzion Selská chalupa, Stachy - Zadov
Zahrnout placené silnice: ano ne
Street View se načítá...