– dobré ubytování za přijatelné ceny –
Jazyk:

Horská chata Durbaszka, Szczawnica - Jaworki

85 % (1)

Horská chata Durbaszka (850 m), Szczawnica - Jaworki

+48 182 622 547, fax +48 184 154 236 gosw@durbaszka.pl
Horská chata Durbaszka [Zvětšit - nové okno]
86 0
Umístění: V polských Pieninách, 300 m pod hřebenem Malých Pienin, který zároveň tvoří hranici se Slovenskem, pod horou Durbaszka na modré turistické stezce. U chaty je lyžařský vlek dlouhý 560 m. Nedaleko je nejvyšší vrchol Pienin Vysoké skalky (1.050 m) a roklina Homole (přístupná po značené cestě). Chata je přístupná ze slovenských obcí Stráňany a Veľký Lipník nebo z polské osady Jaworki.
Ubytování: Horská chata s kapacitou 86 lůžek a celoročním provozem. Pokoje jsou 3-, 5- a 6-lůžkové, částečně s patrovými postelemi. Soc. zařízení je společné na každém patře. Restaurace s domácí kuchyní (možnost plné penze). Společenská místnost s TV-SAT, která může sloužit i jako učebna, a další místnost s krbem. Z terasy je hezký výhled na Pieniny, Gorce a Sadecké Beskydy. U chaty je ohniště s posezením a hřiště. Chata byla postavena v letech 1949-1952 za účelem pastvy ovcí.
Cena: Zima (23.12.-31.03.): 3-lůžkový pokoj 25 zł/os/noc, 5- a 6-lůžkový 22 zł/os/noc, studenti 16-19 zł/os/noc. Léto (01.04.-31.10.): 3-lůžkový pokoj 22 zł/os/noc, 5- a 6-lůžkový 18 zł/os/noc, studenti 13-16 zł/os/noc. Mimosezóna: 3-lůžkový pokoj 18 zł/os/noc, 5- a 6-lůžkový 15 zł/os/noc, studenti 10-13 zł/os/noc. Příplatek za první noc 4 zł/os. Rekreační poplatek 2,90 zł/os/noc. Snídaně 8 zł, oběd 16 zł, večeře 8 zł. Možno platit i v eurech.
Adresa: Horská chata Pod Durbaškou (turistická chata Durbaška, Górski Ośrodek Szkolno-Wypoczynkowy Pod Durbaszką, Schronisko Durbaszka), P.O.Box 2, 34 460 Szczawnica. Vedoucí chaty: Grzegorz Szewczyk. Provozovatel: Filia Młodzieżowego Domu Kultury Dom Harcerza w Krakowie, ul. Pod Homolami 4, Jaworki.
Aktualizace:

Názory na ubytování

Máte s tímto ubytováním nějakou zkušenost?
Podělte se, prosím, s ostatními o své zážitky.

O Váš názor velmi stojíme a pomůžete tím mnoha dalším lidem!

Před vložením recenze se však musíte přihlásit.

Vkládání recenzí umožňujeme jen registrovaným uživatelům z důvodu zajištění důvěryhodnosti informací. Prosíme o pochopení.

85 % (11. 10. 2012, 13.17)
Hlavní předností chaty je nádherná poloha na horských loukách Malých Pienin. Vyjít si nad chatu, lehnout do trávy a kochat se pohledem na okolní hory skutečně stojí za to. Chata je poměrně velkým hotelem, ale mimo sezónu, v září, jsme zde byli jediní hosté v bufetu. Přesto nám paní v bufetu ráda poskytla občerstvení. V bufetu nabízí klasická turistická jídla (zapiekanka, polévka atd.). Posedět se dá venku v krásném přístřešku, případně jsou prostory i uvnitř chaty. Chata je jen kousíček od hranice se Slovenskem, proto doporučuji i návštěvu turistům při výletech ze Slovenska.

Lokalizace ubytování

Ubytování na mapě

Přepnout mapu: OpenStreetMap | Google + StreetView
Mapa se načítá...
Mapa se načítá...
Z:   Do: Horská chata Durbaszka, Szczawnica - Jaworki
Zahrnout placené silnice: ano ne
Street View se načítá...

Nastavení cookies pro LevneUbytovani.net

Pro vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam používáme soubory cookies a jiné technické nástroje.

Nastavit volby