– dobré ubytování za přijatelné ceny –
Jazyk:

Ekofarma Salaš Juraj - penzion Kanadár, Budiná - Budinské Lazy

95 % (2)

Ekofarma Salaš Juraj - penzion Kanadár, Budiná - Budinské Lazy

+421 474 392 744 (aj fax), mob. +421 907 830 162, +421 903 508 269 salas.juraj@gmail.com
Ekofarma Salaš Juraj - penzion Kanadár [Zvětšit - nové okno]
16 0
Umístění: V krásnej prírode zapomenutého pohoria Ostrôžky nad Ružinskou priehradou, južne od mohutnej Poľany, medzi obcami Budiná a Podkriváň. Salaš stojí 300 m od zelenej značky, pod najvyšším vrchom Ostrôžok, horou Javor (821 m). Zaujímavosti v okolí: Budinské kamenné vráta, jaskyňa Jánošíková izba, hrad Divín. Dobré podmienky na cykloturistiku, pešie túry, hubárčenie, potulky na bežkách. Mesto Detva je vdzialené cca 15 km, Lučenec 30 km.
Ubytování: Tradičný zrekonštruovaný sedliacky dom Chyža u Kanadára s originálnym zariadením pre ubytovanie až 16 hostí v 4 izbách (4x4 lôžka), k dispozícii elektrina, voda, TV, soc. zariadenie. Reštaurácia s ponukou tradičných jedál (halušky, žinčica, domáce syry, domáci chlieb, klobáska,...). Posedenie vonku pri krbe alebo pri ohnisku. Možnosť jazdy na koníkoch. Pri salaši sú domáce zvieratá. Sezóna trvá od 24.04. do 30.10., cez zimu je prevádzka obmedzená (prístup iba terénnym autom). Vedľa salaša je aj možnosť stanovania.
Cena: Celoročne: 7 EUR/os/noc. Cena je konečná (vrátane všetkých poplatkov, energií aj povlečenia) a platná aj pri ubytovaní iba 1 osoby, aj iba na 1 noc.
Adresa: Salaš Juraj (ekofarma, gazdovstvo) - penzión Kanadár (chyža Kanadár), osada Paľagovci, Budiná - Budinské Lazy, 985 12 Tuhár. Majiteľka: Anna Paľagová, M. R. Štefánika 24, Halič.
Poznámky: Fotografie pochází z webu Polana.eu. Další informace najdete též na www.polana.eu/salas-juraj-budina-lazy-f47-akcia.html.
Aktualizace:
Video: Ubytovanie na Salaši Juraj

Názory na ubytování

Máte s tímto ubytováním nějakou zkušenost?
Podělte se, prosím, s ostatními o své zážitky.

O Váš názor velmi stojíme a pomůžete tím mnoha dalším lidem!

Před vložením recenze se však musíte přihlásit.

Vkládání recenzí umožňujeme jen registrovaným uživatelům z důvodu zajištění důvěryhodnosti informací. Prosíme o pochopení.

(26. 7. 2013, 12.20)
Pozdravujeme s Prahy.Som rodák z Budinských lazov oblasti ktorej sa hovorí Valavňa.Mám dotaz,ako ste obsadení koncom septembra.Chceli sme sa s manželkou podívať na moje rodné miesto.A je možnosť prakovania auta?Jednalo by sa o dve noci. Ďakujem.MUdr.Ďalog Ján
95 % (2. 5. 2013, 15.50)
Salaš Juraj je ideální místo na odpočinek od městského stylu života. Na salaši je chována spousta zvířat a v okolí je nádherná příroda, která vás nabije energií. Jen kousek od salaše je Budínská skála s malou jeskyní v jejich útrobách. Při naší návštěvě v polovině dubna zde byly nádherné ledové krápníky. Osobně jsem na salaši nebyl ubytován, ale jen jsme si prošli jednotlivé budovy a dostali poutavý výklad o chovaných zvířatech a zdejším životě. O život salaše se stará přátelský pan správce se svojí rodinou. I pan Palaga, majitel, je velice vstřícný člověk a rád vyhoví vašim požadavkům ohledně pobytu či ochutnávek místních specialit. Rozhodně návštěvu salaše doporučuji!

Lokalizace ubytování

Ubytování na mapě

Přepnout mapu: OpenStreetMap | Google + StreetView
Mapa se načítá...
Mapa se načítá...
Z:   Do: Ekofarma Salaš Juraj - penzion Kanadár, Budiná - Budinské Lazy
Zahrnout placené silnice: ano ne
Street View se načítá...