– dobré ubytování za přijatelné ceny –
Jazyk:

Horská chata Švarná Hanka, Staré Hamry - Gruň

95 % (6)

Horská chata Švarná Hanka (861 m), Staré Hamry - Gruň

mob. +420 774 415 361 svarna@alvit.cz
Horská chata Švarná Hanka [Zvětšit - nové okno]
50 0
Umístění: V Moravskoslezských Beskydech, v malebné horské osadě Gruň mezi vsí Staré Hamry a rekreačním centrem Bílý Kříž, u vrcholu hory Kozlena. Z oken chaty je nádherný výhled na slovenské hory. Bílý Kříž (hranice se Slovenskem) 4 km. Kolem chaty prochází turistická značka, cyklotrasa i upravovaná běžecká stopa. Menší lyžařský vlek je 200 m od chaty (jen pro ubytované), větší lyžařské středisko 2 km od chaty u hotelu Charbulák. K chatě je možný příjezd autem (na povolení). Možný dovoz hostů od autobusu ze Starých Hamrů.
Ubytování: Tradiční a stylová horská chata s kapacitou 45 lůžek, po kompletní rekonstrukci v roce 2008. Pokoje jsou 2-, 3- a 4-lůžkové, s umyvadlem, kompletně obložené dřevem, některé postele jsou patrové. Soc. zařízení je společné. V chatě je klubová místnost (biliard, šipky, TV), sál (audiotechnika, video), restaurace (sloužící jen ubytovaným), WiFi. Pro kolemjdoucí turisty slouží kryté občerstvení vedle chaty.
Cena: Celoročně: se snídaní 750 Kč/os/noc (dítě do 10 let 620 Kč/noc), dítě do 3 let bez lůžka 200 Kč/noc. Pes (po dohodě) 150 Kč/noc. Rekreační poplatek 12 Kč/os/noc. Večeře 150 Kč (děti do 10 let 130 Kč), plná penze 320 Kč (děti do 10 let 280 Kč). Ceny platí i při ubytování jen 1 osoby na pokoji, i jen na 1 noc.
Adresa: Horská chata Švarná Hanka (turistická chata Švarná Hanka), osada Gruň (Grúň), Staré Hamry 69, 739 15 Staré Hamry. Provozovatel: ALVIT - inovace a vzdělávání s.r.o., Ostrava. Kontaktní osoby: Martin Pokorný a Nela Režňáková.
Aktualizace:
Video: Švarná Hanka uprostřed hor, lesů a luk.

Názory na ubytování

Máte s tímto ubytováním nějakou zkušenost?
Podělte se, prosím, s ostatními o své zážitky.

O Váš názor velmi stojíme a pomůžete tím mnoha dalším lidem!

Před vložením recenze se však musíte přihlásit.

Vkládání recenzí umožňujeme jen registrovaným uživatelům z důvodu zajištění důvěryhodnosti informací. Prosíme o pochopení.

100 % (4. 2. 2022, 11.06)
Uživatel zde byl ubytován od 27. října 2021 do 29. října 2021.
Za nás vše bylo super. Snaží se a vypadá, že dost opravují a o chatu se starají. Asi nějací noví.
Horská chata Švarná Hanka, Staré Hamry - Gruň [Zvětšit - nové okno]
Poměr cena / kvalita100 %Čistota100 %Personál100 %Okolní prostředí100 %Stravování100 %
(10. 2. 2015, 12.47)
Na švarné Hance jsem byl ubytovaný ještě před rekonstrukcí.Tenkrát to bylo klasické turistické a hezké ubytování.Dnešní situaci neznám,ale chci se vyjádřit ke stavu horských chat obecně.Nelíbí se mi konkrétně u Švarné Hanky,nebo třeba Ropičky atd,že ji někdo zrekonstruuje a neotevře ji pro veřejnost.Na druhou stranu je ale třeba pochopit majitele či nájemce,že si nemůže dovolit zaměstnat lidi na to,aby si to mohl dovolit.Je to zvláštní situace.Myslím,že kdyby na chatě byly ceny,které by toto umožňovaly,tak by tam asi stejně nikdo nešel.Dostali jsme se do zajímavé doby.Na jedné straně bychom chtěli mít všechny chaty otevřené,ale platit za pivo 100,-Kč,jako v Rakousku se nám nechce.Já jsem vděčný za každou otevřenou chatu a ceny respektuju.Občerstvení si koupím podle mé momentální kupní síly.Takže přeju majitelům,nebo nájemcům,nevím jaká je situace,aby se jim dařilo a nějak chatu udrželi v provozu.Když ne pro kolemjdoucí,tak alespoň pro ubytování.Nadávky paní Krimlové celkem chápu,ale každá mince má dvě strany.Horám zdar.
(9. 5. 2014, 08.02)
Vážený pane Vojto, pokud hledáte skutečně pomoc, nabízím Vám spolupráci s tím, že by se otevřel také stánek, který by odlehčil přetížené restauraci, ale o tom musíte rozhodnout sám. Jinak mám odpracováno v rest. a hotelovém provozu více než 30 let a pamatuji služby skutečně na úrovni. Nemohu se vyjádřit k paní Krimlové, ale dovedu si představit jednoho obsluhujícího a jednu kuchařku a to na horách a ve špičce. Tedy znovu nabídka a záleží jak se rozhodnete, finanční stránka není rozhodující, nehledám HPP ani DPČ, nastoupil jsem do důchodu a vzhledem k tomu, že jsem OSVČ, činnost mohu fakturovat, zdraví Zd.Kratochvíl, 603502285.
(20. 1. 2014, 13.33)
Dobrý den,rád bych reagoval na milou paní Krimlovou-jsme noví nájemci chaty/já dělám v pohostinství 27 let a i přes paní Krimlové mě to stále baví/ a pro pohodlí turistů jsme místo stánku otevřeli restauraci v chatě,přes poledne o víkendech bývá plno,ale myslím,že většina lidí nikam na horách nespěchá-kromě Vás,paní Krimlová,přesto hledáme výpomoc,bohužel,nemůžeme na 3-4 hod.v SO a NE nikoho sehnat,takže,paní Krimlová,pokud máte zájem pracovat a ne jen pomlouvat a urážet,zavolejte-775100989 a ukažte nám,jak na to.Jinak,pokud i ostatním vadí,že přes obědy,kdy se stále střídají hosté a je plno,nestíháme ve dvou/kuchařka a číšník/můžete se nám ozvat a pomoct nám,nebo otevřeme stánek,vystojíte si frontu a budete asi spokojeni. Děkuji a mějte se A.Vojta chata Švarná Hanka
(20. 1. 2014, 12.04)
Uživatel zde byl ubytován od 18. ledna 2014 do 19. ledna 2014.
Ubytováni jsme sice nebyli,ale ochota personálu při obsluze v jídelně nám bohatě stačila.Personál bychom nazvali zoufalci,kteří se pohybovali po lokále bez nějakého systému,na pivo jsme čekali 30MIN,takže jídlo jsme si ani netroufali objednat.Jídla připravená kuchařkou stydla min.8min na výdejním pultě,zatímco číšník nereagoval ani na objednávky ani na urgence.Jedním slovem děs a hrůza.Proč lidé,které to evidentně nebaví pracují ve službách,to opravdu nechápeme.Jinak interiér moc pěkný,ale to bylo vše.
90 % (18. 2. 2012, 18.33)
Uživatel zde byl ubytován od 4. února 2012 do 5. února 2012.
Přespávali jsme zde jednu noc při přejezdu Beskyd na běžkách. Chata má příjemnou rodinnou atmosférou, provozovatelé se o hosty skutečně snaží. Večeře byla sice trochu později, než bylo udáváno, zato kachna se zelím byla výborně připravena a porce byla veliká, zájemcům nabízeli i přidání (bezplatně). Pro děti byla připravena lehčí večeře. Chata je krásně zrekonstruovaná, z venkovní strany sice chybí na jedné straně zateplení, ale interiéry celé září novotou (přestože od rekonstrukce to jsou již více než 3 roky). Pokoje jsou vyvedeny ve dřevě, nehrají si na žádný luxus, pro turisty, rodiny s dětmi i školní výlety jsou rozhodně dostatečné. Pěkné a čísté jsou i sociálky. Doporučuji k zastavení!

Lokalizace ubytování

Ubytování na mapě

Přepnout mapu: OpenStreetMap | Google + StreetView
Mapa se načítá...
Mapa se načítá...
Z:   Do: Horská chata Švarná Hanka, Staré Hamry - Gruň
Zahrnout placené silnice: ano ne
Street View se načítá...