– dobré ubytování za přijatelné ceny –
Jazyk:
Ubytování v soukromí, Studnice u Vyškova

Horská chata Rabštejn, Oskava - Bedřichov

95 % (1)

Horská chata Rabštejn (715 m), Oskava - Bedřichov

mob. +420 731 715 754 chata.rabstejn@seznam.cz
Horská chata Rabštejn [Zvětšit - nové okno]
50 0
Umístění: V Jeseníkách, na absolutní samotě, uprostřed lesů, pod zříceninou hradu Rabštejn a skalami s lezeckými trasami. Kolem Rabštejna vedou cyklotrasy a udržované trasy pro běh na lyžích, sjezdovky v blízkém okolí. Nejbližší civilizace: malá ves Bedřichov po cestě 4,5 km (kopcem 2,5 km), horské sedlo Skřítek (motorest, silnice Rýmařov - Šumperk) 7 km.
Ubytování: Horská chata (penzion) s celoročním provozem, po rekonstrukci. V chatě je příjemná hospůdka s výbornou kuchyní a obsluhou, gril. Sauna s venkovním bazénem. Pokoje (27 lůžek): nové 2-lůžkové s vlastním sociálním zařízením + 5- a 6-lůžkové se společným soc. zařízením. Turistická chatka: pro nouzové přespání cca 12 osob (možno i více), zde s vámi mohou být i psi. Stanování: možnost rozložení mnoha stanů na rozlehlé louce před chatou.
Cena: Pokoje: se spol. soc. zařízením 250 Kč/os/noc, s vlastní koupelnou 350 Kč/os/noc, při ubytování jen na 1 noc +50 Kč/os. Chatka: ve vlastním spacáku 100 Kč/os/noc (min. 4 osoby), v zimě příplatek 200 Kč/chata/noc za otop. Stanování: 20 Kč/os/noc (v ceně je i užívání sprchy a WC). Ceny jsou konečné (včetně DPH i poplatku obci Oskava 15 Kč/os/noc). Pro skupiny a dlouhodobé pobyty sleva. Snídaně 90 Kč, polopenze 180 Kč, plná penze 280 Kč. Parkování u chaty 100 Kč/auto/pobyt (vjezd na povolení). Pro hosty, kteří přijdou na chatu pěšky (ne autem), pochvala v podobě slevy 20 Kč/os/noc.
Adresa: Chata Rabštejn (horská chata Rabštejn, penzion Rabštejn), Marek Hilscher a Michal Hruzík, Bedřichov 95, 788 01 Oskava
Poznámky: Fotografie: Robert Vystrčil, 2013.
Aktualizace:
Doporučte toto ubytování:

Názory na ubytování

Máte s tímto ubytováním nějakou zkušenost?
Podělte se, prosím, s ostatními o své zážitky.

O Váš názor velmi stojíme a pomůžete tím mnoha dalším lidem!

Před vložením recenze se však musíte přihlásit.

Vkládání recenzí umožňujeme jen registrovaným uživatelům z důvodu zajištění důvěryhodnosti informací. Prosíme o pochopení.

95 % (20. 2. 2013, 14.23)
Uživatel zde byl ubytován od 17. února 2013 do 18. února 2013.
Horská chata, jejíž majitelé se hodně snaží a je to na provozu vidět. Velkou předností chaty je útulná restaurace s krbem a výbornou kuchyní (chatař je i výborným kuchařem). Jídlo se snaží připravovat i z místních produktů. A udělají vám ho i pozdě večer, nemusíte se tak bát, že při pozdním návratu z výletu budete hlady. Kofole zde konkuruje i speciální nealko nápoj Rabštejnská bezinka z místních bezinek - v létě je limonáda bílá, v zimě červená (podle toho, z jaké části rostliny se připravuje). Pokoje s vlastní koupelnou jsou velmi krásné, vícelůžkové pokoje jsou obyčejnější, ale všude je uklizeno a čisto. Pokud byste se náhodou nudili, můžete využít větší knihovny na chodbě. Jeden z chatařů je skialpinista a cestovatel, momentálně je na chatě výstava fotek z jeho cesty na kavkazský Elbrus.

Pro běžkaře je ideální příchod na Rabštejn od rozcestí Hvězda, kde se trasa napojí na upravovanou jesenickou magistrálu od Traťovky na Skřítek (a dále do hloubi Jeseníků). V lesech u Skřítku jsou i další upravované běžecké okruhy. Kousek nad chatou je obrovská skála se zříceninou hradu Rabštejn. Vylézt se dá až nahoru, přičemž v závěru cesty je žebřík vedoucí skalní úžlabinou. Z vrcholu skály jsou krásné výhledy, i na chatu. V zimě je však výstup nebezpečný, a tak ho raději nedoporučuji.

Lokalizace ubytování

Ubytování na mapě

Přepnout mapu: OpenStreetMap | Google + StreetView
Mapa se načítá...
Mapa se načítá...
Z:   Do: Horská chata Rabštejn, Oskava - Bedřichov
Zahrnout placené silnice: ano ne
Street View se načítá...