– dobré ubytování za přijatelné ceny –
Jazyk:
Ubytování v soukromí, Studnice u Vyškova

Horská chata Rabštejn, Oskava - Bedřichov

95 % (1)

Horská chata Rabštejn (715 m), Oskava - Bedřichov

mob. +420 731 715 754 chata.rabstejn@seznam.cz
Horská chata Rabštejn [Zvětšit - nové okno]
40 0
Umístění: Na absolutní samotě uprostřed lesů méně známé části Jeseníků, pod zříceninou hradu Rabštejn a skalami s lezeckými trasami. Kolem Rabštejna vedou cyklotrasy a udržované trasy pro běh na lyžích, sjezdovky v blízkém okolí. Nejbližší civilizace: malá ves Bedřichov po cestě 4,5 km (kopcem 2,5 km), horské sedlo Skřítek (motorest, silnice Rýmařov - Šumperk) 7 km. Pro ubytované možnost příjezdu autem až k chatě.
Ubytování: Horská chata (penzion) s celoročním provozem. V chatě je příjemná hospůdka s výbornou kuchyní a obsluhou. Sauna s venkovním bazénem. V chatě jsou 2-lůžkové s vlastní koupelnou + 5- a 6-lůžkové pokoje se společným soc. zařízením. Po dohodě možnost rozložení stanů na rozlehlé louce před chatou.
Cena: Celoročně: vícelůžkový pokoj se spol. soc. zařízením 350 Kč/os/noc (se snídaní 400 Kč/os/noc), 2-lůžkový pokoj s vlastní koupelnou 500 Kč/os/noc (se snídaní 550 Kč/os/noc), i při ubytování jen na 1 noc. Ceny jsou konečné (včetně DPH i poplatku obci Oskava 15 Kč/os/noc). Pro skupiny a dlouhodobé pobyty sleva. Parkování u chaty pro ubytované zdarma (včetně povolení na vjezd).
Adresa: Chata Rabštejn, Bedřichov 95, 788 01 Oskava. Chataři: Marek Hilscher a Michal Hruzík.
Poznámky: Fotografie: Robert Vystrčil, 2013.
Aktualizace:
Video: Přístupová trasa ze Skřítku na Rabštejn

Názory na ubytování

Máte s tímto ubytováním nějakou zkušenost?
Podělte se, prosím, s ostatními o své zážitky.

O Váš názor velmi stojíme a pomůžete tím mnoha dalším lidem!

Před vložením recenze se však musíte přihlásit.

Vkládání recenzí umožňujeme jen registrovaným uživatelům z důvodu zajištění důvěryhodnosti informací. Prosíme o pochopení.

95 % (20. 2. 2013, 14.23)
Uživatel zde byl ubytován od 17. února 2013 do 18. února 2013.
Horská chata, jejíž majitelé se hodně snaží a je to na provozu vidět. Velkou předností chaty je útulná restaurace s krbem a výbornou kuchyní (chatař je i výborným kuchařem). Jídlo se snaží připravovat i z místních produktů. A udělají vám ho i pozdě večer, nemusíte se tak bát, že při pozdním návratu z výletu budete hlady. Kofole zde konkuruje i speciální nealko nápoj Rabštejnská bezinka z místních bezinek - v létě je limonáda bílá, v zimě červená (podle toho, z jaké části rostliny se připravuje). Pokoje s vlastní koupelnou jsou velmi krásné, vícelůžkové pokoje jsou obyčejnější, ale všude je uklizeno a čisto. Pokud byste se náhodou nudili, můžete využít větší knihovny na chodbě. Jeden z chatařů je skialpinista a cestovatel, momentálně je na chatě výstava fotek z jeho cesty na kavkazský Elbrus.

Pro běžkaře je ideální příchod na Rabštejn od rozcestí Hvězda, kde se trasa napojí na upravovanou jesenickou magistrálu od Traťovky na Skřítek (a dále do hloubi Jeseníků). V lesech u Skřítku jsou i další upravované běžecké okruhy. Kousek nad chatou je obrovská skála se zříceninou hradu Rabštejn. Vylézt se dá až nahoru, přičemž v závěru cesty je žebřík vedoucí skalní úžlabinou. Z vrcholu skály jsou krásné výhledy, i na chatu. V zimě je však výstup nebezpečný, a tak ho raději nedoporučuji.

Lokalizace ubytování

Ubytování na mapě

Přepnout mapu: OpenStreetMap | Google + StreetView
Mapa se načítá...
Mapa se načítá...
Z:   Do: Horská chata Rabštejn, Oskava - Bedřichov
Zahrnout placené silnice: ano ne
Street View se načítá...

Nastavení cookies pro LevneUbytovani.net

Pro vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam používáme soubory cookies a jiné technické nástroje.

Nastavit volby