– dobré ubytování za přijatelné ceny –
Jazyk:

Turistická chata Onen svět s rozhlednou, Kovářov - Onen Svět

55 % (4)

Turistická chata Onen svět s rozhlednou (595 m), Kovářov - Onen Svět

mob. +420 776 05 06 07 onensvet@volny.cz
Turistická chata Onen svět s rozhlednou [Zvětšit - nové okno]
23 0
Umístění: Na horské samotě Onen Svět nedaleko Orlické přehrady, u červeně značené stezky na hřebeni Hrbů, 500 m severně od Lašovic a 6 km od Kovářova. Z rozhledny lze přehlédnout celé střední Povltaví (Orlická přehrada a zámek Orlík, Kovářovsko, Krásnohorsko) i panorama Šumavy.
Ubytování: Turistická chata s restaurací pro předem objednané návštěvníky a vedle stojící dřevěnou rozhlednou. V chatě je 6 stylově zařízených pokojů s vlastní koupelnu (1x2, 4x4, 1x5 lůžek). Útulná restaurace s krbem, vaříme jen z čerstvých surovin a odmítáme polotovary. Připravujeme i grilované speciality na švestkovém dřevě. Využití restaurace je nutné objednat nejméně 24 hodin předem. Před chatou je letní zahrádka. Nabízíme i netradiční zážitek - romantickou večeři ve dvou v nejvyšším patře rozhledny. Dětský koutek, trampolína, houpačky atd. Děti potěší i ochočená zvířátka. Turistická chata byla postavena v roce 1940 zásluhou místopředsed KČT Jaroslava Janáka.
Cena: Ceny jsou včetně snídaně! 1-2 osoby na pokoji 450-500 Kč/os/noc, 3-5 osob 400-450 Kč/os/noc (podle druhu pokoje, neobsazená lůžka se nehradí). Příplatek za večeři 120 Kč. Pes (po dohodě) 250 Kč/noc. Rekreační poplatek 17 Kč/os/noc. Ceny platí celoročně mimo Silvestra (21.12.-3.1.), při ubytování na 2 a více nocí.
Adresa: Turistická chata Onen svět (horská chata Onen svět) a Langova rozhledna, Marek Kerner, Onen Svět 28, hřeben Hrby nad vesničkou Lašovice, katastrální území Zahořany, 399 01 Kovářov
Aktualizace:

Názory na ubytování

Máte s tímto ubytováním nějakou zkušenost?
Podělte se, prosím, s ostatními o své zážitky.

O Váš názor velmi stojíme a pomůžete tím mnoha dalším lidem!

Před vložením recenze se však musíte přihlásit.

Vkládání recenzí umožňujeme jen registrovaným uživatelům z důvodu zajištění důvěryhodnosti informací. Prosíme o pochopení.

(3. 8. 2014, 18.46)
Pan Kerner je chamtivý lhář. Lež spočívá v inzerci levného ubytování od 190 Kč/noc/lůžko: 30.7.2014 jsem chtěl ubytování na jednu noc v této ceně pro naši rodinu. Řekl mi, že na jednu noc mi může dát ubytování jedině za 350 Kč/noc/lůžko, protože jinak je to moc práce za malý výdělek, že se mu to nevyplatí! Tedy důvodem nebyly nedostatečné kapacity chaty, tj. že by chyběly pokoje v této ceně, ale to, že pan Kerner chce víc peněz. V pořádku, ale pak nemá na cedulích po okolí, pohlednicích Langovy rozhledny a na webových stránkách chaty inzerovat ubytování za 190 Kč/noc/lůžko. Navíc se chová jako hulvát, když nechá u ohrady se zvířaty otevřený balík sena a pak okřikuje návštěvníky, aby nekrmili zvířata a sprostě nadává, že musí zbytky sena z ohrady odklidit. U ohrady přitom nebyla žádná cedule, že se zvířata krmit nemají, má tam jen ceduli, že se zvířata nemají krmit oplatkami a jinými sladkostmi - možná protože v chatě pro zvířata krmení prodává... Jídlo vaří na chatě velmi dobré, ale po takovýchto zážitcích je lepší bageta někde na benzínce...
100 % (27. 5. 2014, 18.51)
Uživatel zde byl ubytován od 23. května 2014 do 25. května 2014.
Dobrý den, ubytování velice pěkné, porce velké a osobně doporučuji vyzkoušet skopovou kýtu ta byla skvělá. Co bylo přímo okouzlující tak to jsou snídaně - od domácího uzeného masa až po domácí palačinky. Za naší skupinu jen samá chvála. Rádi opět přijedeme Petr Pokorný - oslava narozenin.
(6. 5. 2014, 14.05)
Nemohu souhlasit s nepravdivou a pomlouvačnou recenzí. Pisatelka se snaží uškodit a píše nepravdivé a nepřesné informace. Tak berme to od začátku.

Dne 11.1.2014 objednal p. Kusák mailem ubytování pro 18 osob za cenu 350,-Kč / osoba. Dle předešlé tel. dohody se jednalo o pokoje které mají vlastní soc. zař. na pokoji. V této objednávce není žádná informace o rozdělení pokojů - kolika lůžkové pokoje objednává, považoval jsem za normální že se podíval na naše stránky kde je rozdělení pokojů a lůžek.

Není pravda že bylo telefonem oznámeno storno pro 2 osoby !!! Storno došlo mailem. Dne 23.4.2014 v 20.34 došel mail od p. Kusáka kde oznamoval že 2 osoby nepřijedou. Odepsal jsem že dle storno podmínek záloha propadá. Storno podmínky jsou na webu. Není pravda že to byla částka 200,-Kč / osoba to je lež bylo to 50% z částky 350,-Kč což je 175,-Kč !!!

V mailu který přišel 23.4. 2014 v 20.34 bylo též napsáno že budou 3 manželské páry a pokud by to bylo možné tak p. Kusák chtěl 3 x 2 lůžkový pokoj. Toto mohu doložit - mail mám uložený.

Ano cedule volné pokoje byla - měl jsem volný 2 lůžkový apartmán v ceně 1200,-Kč / noc.

Ceny za stravování - vaříme z čerstvých surovin a poctivě. Ceny za jídlo s přílohou jsou 165,-Kč to je běžná cena. Pisatelka asi chtěla Kaťák a bramboráčky z mrazáku za 65,- tak todle vařit nebudu !!! To není vaření ale prznění jídla.

Domácí klobása - poctivé maso žádné náhražky, přirozeně bezlepková. Cena za klobásu je 60,-Kč ale klobása má 200g což je 300,-Kč za kilogram. To považuji za skvělou cenu. Jestli si pisatelka kupuje v akci kuřecí klobásu za 80,-Kč / kg tak jí přeju dobrou chuť.

Že si hosté nanosí dřevo na oheň je běžné a nikdo mě nepožádal abych dřevo zajistil.

Pisatelka tvrdí že se opařila večer a ukazovat mě ruku byla ráno. Proč nepřišla hned poté co se opařila ? Mám plně vybavenou lékárničku rád bych jí poskytl pomoc. Jen pro upřesnění nemáme kohoutkové baterie ale pákové tak asi pisatelka těžko otáčela kohoutkem...

Tak a je tu znečistěný pokoj, já napíšu rovnou že někdo nasral do prostěradla !!! Poté prostěradlo zmuchlal na postel. Pisatelka tam byla 5 minut před odchodem ale co se dělo pak ... Zkrátka uražená ješitnost. Dokonce se 2 učastníci vrátili a hovno si nafotili

Večeři na rozhledně nabízím ale né za 2400,- - opět lež !!! Večeře je za 2499,-Kč a jedná se o jedinečný zážitek o který je velký zájem. Cena zahrnuje kompletní večeři, lahev sektu,... A je nutné započítat práci, ono vše odnosit nahoru na rozhlednu dá dost práce.
10 % (5. 5. 2014, 07.45)
Uživatel zde byl ubytován od 26. dubna 2014 do 27. dubna 2014.
Krásná okolní příroda, zrekonstruovaná turistická chata Onen Svět, čisté pokoje, šikovný kuchař, milá slečna servírka. To všechno se zdálo být příslibem příjemně stráveného víkendu až do chvíle, kdy jsme přišli do kontaktu s arogantním panem vedoucím, který nám každým svým krokem naznačoval, kdo je tu „pánem“ a že na hosta je tu nahlíženo pouze jako na prostředek k vytvoření zisku. Hned zkraje nás uzemnil sdělením, že nás může ubytovat pouze ve čtyřlůžkových pokojích i přesto, že v naší šestnáctičlenné skupině byly tři manželské páry a před vchodem stála tabule s nápisem „VOLNÉ POKOJE“. Zálohy 200,- Kč za každého ze dvou účastníků, kteří se cesty nemohli zúčastnit, což mu bylo telefonicky předem avizováno, si samozřejmě ponechal – je to přece ve smlouvě.

Ceny stravování jsou přemrštěné, nabídka pokrmů připomíná spíše jídelníček několikahvězdičkového hotelu na lázeňské kolonádě. Ti z nás, kdo si objednali večeři byli nicméně s kvalitou jídla spokojeni, porce byly obrovské. U turistické chaty bychom ale očekávali spíše českou lidovku. Kdo si chtěl dát jen něco menšího, byla mu nabídnuta možnost opékání domácí klobásy na ohništi, pokud si vlastnoručně nanosí dřevo. Klobásu za 60,- Kč za kus (plus cena pečiva a hořčice) si ale nikdo z nás nekoupil. Usoudili jsme, že tak drahé delikatesy je pro oheň škoda.

Naprostý vrchol arogance a přehlížení potřeb hostů jsem ale zažila na vlastní kůži druhý den ráno. Večer při sprchování jsem se loktem nešťastně dotkla baterie v místě, odkud přitéká horká voda a do rána se mi udělal ošklivý puchýř. Šla jsem tedy za vedoucím, abych mu řekla, co se mi stalo, aby mohl učinit opatření k odvrácení zranění budoucích hostů. Místo toho, aby se na místo nehody podíval, udělal mi přednášku o tom, že si mám nejdříve pustit studenou vodu a potom dopouštět teplou … prostě ze mne udělal naprostého pitomce, který ani neumí otočit kohoutkem. Opakuji, že jsem se neopařila horkou vodou, ale puchýř se mi udělal po dotyku lokte s baterií. Netroufám si domyslet, že by se v budoucnu ve stejné sprše sprchovalo dítě a stalo se mu něco podobného. Baterie by mohla být v úrovni jeho obličeje…

Ani po našem odchodu nás pan vedoucí turistické chaty nenechal v klidu a telefonoval našemu vedoucímu, že v jednom z námi obývaných pokojů našel ošklivé znečištění (stydím se opakovat jeho slova). V předmětném pokoji jsem byla ještě cca 5 minut před naším odchodem, protože mi tam kamarádka ošetrovala můj zraněný loket. (Pan vedoucí ubytovny se ani neobtěžoval podívat se mi na zranění, natož aby mi nabídl jakoukoliv pomoc.) Mohu dosvědčit, že pokoj byl v naprostém pořádku.

Možná by bývalo obměkčilo pana vedoucího, kdybychom si objednali „Romantickou večeři ve dvou“ na Langově rozhledně, kterou inzeroval na okolních plotech za pouhých cca 2400,- Kč!?!? Klub českých turistů, který za první republiky chatu postavil určitě neměl v úmyslu provozovat ji stylem, který jsme zažili. Je to velká škoda.

Jaroslava Šafaříková, členka skupiny KČT Poděbrady ubytované od 26.4. do 27.4.2014

Lokalizace ubytování

Ubytování na mapě

Přepnout mapu: OpenStreetMap | Google + StreetView
Mapa se načítá...
Mapa se načítá...
Z:   Do: Turistická chata Onen svět s rozhlednou, Kovářov - Onen Svět
Zahrnout placené silnice: ano ne
Street View se načítá...

Nastavení cookies pro LevneUbytovani.net

Pro vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam používáme soubory cookies a jiné technické nástroje.

Nastavit volby